ایوان نوآوری

از کاروان نوآوری

عقب نمانید!

چشم اندازمان جریان نوآوری در دل شهر است

کارخانه نوآوری مشهد با برقراری ارتباطات سازنده در دل زیست بوم نوآوری شهر، راه را برای رشد و توسعه کسب‌وکارها هموار می‌کند، تجربه‌های بزرگان را در اختیار کسانی که در آغاز مسیر هستند، قرار می‌دهد و همه منابع لازم برای طی کردن مسیر دشوار کارآفرینی را ارائه می‌دهد تا نقش سازنده‌ای در شکل گیری شهر نوآور داشته باشد.
فراهم کردن فضایی برای حضور افراد خلاق و پر تلاش مهم‌ترین عامل شکل گیری کارخانه نوآوری است. جوانان خوش فکر و تازه نفس و بزرگان باتجربه و کاربلد در کنار هم الگوی پیشرفت شهر و منطقه را ترسیم خواهند کرد.

حوزه‌های فعالیت کارخانه نوآوری…

نوآوری شهری

تجارت

کشاورزی

صنعتی

پزشکی

فناوری اطلاعات

حامیان کارخانه نوآوری

بهره‌بردار

شتابدهنده فردوسی

اعضای کارخانه نوآوری

تاریخچه کارخانه نوآوری

کارخانه نوآوری مشهد میزبان بازیگران اصلی زیست بوم نوآوری و فعالیت‌های آنهاست. جایی برای جمع شدن منابعی مثل سرمایه گذاران خطرپذیر، شتابدهنده‌ها، فضای اشتراک کاری، تامین‌کنندگان خدمات و… . برای راه اندازی و توسعه کسب و کارها. اینجا مجموعه ای غیرانتفاعی‌منطقه ای است که برای کمک به فرهنگ پویایی و شکل گیری اجتماع نوآوری شکل گرفته است.
با پیگیری‌ها و تحقیقات شتاب‌دهنده فردوسی در سال 97، تفاهم‌نامه‌ای دو‌جانبه بین شهرداری مشهد و شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی برای راه‌اندازی اولین کارخانه نوآوری در مشهد بسته شد که با ورود و همکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری به تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه تبدیل شد.
در همین راستا، شهرداری به عنوان طرف اول، مسئول تهیه زیرساخت ها مثل فضای مناسب، گرفتن مجوزهای لازم و تأمین بخشی از هزینه‌های ساخت و ساز مجموعه شد و شتاب‌دهنده فردوسی به عنوان طرف دوم این تفاهم‌نامه مسئولیت طراحی و پیاده سازی محتوایی، هم افزایی و کنار هم قرار دادن زیست بوم شرق کشور در کارخانه نوآوری و طراحی مدل‌ها و فرآیند‌های اجرایی این مجموعه را به عهده گرفت.
کارخانه نوآوری اکنون پس از گذشت بیش از یک سال از آغاز پروژه عمرانی، در آستانه بهره‌برداری خود قرار دارد.

نمای ورودی ایوان نوآوری

افق دید اعضای کارخانه نوآوری

به وسعت جهان است