پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره کارخانه نوآوری و خبر از افتتاح آن در هفته آینده

محمدرضا کلائی

پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره کارخانه نوآوری و خبر از افتتاح آن در هفته آینده

پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره کارخانه نوآوری و خبر از افتتاح آن در هفته آینده 721 455 کارخانه نوآوری مشهد

همشهریانِ خوبم، سلام

این روز‌ها خیلی خوشحالم که داریم به موعد افتتاح کارخانه نوآوری مشهد نزدیک میشیم توی این دوره مدیریت شهری تلاش‌های زیادی رو داشتیم تا بتونیم یک اقدام بزرگ و موثر برای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها داشته باشیم و در واقع یک پایگاه و بستری رو ایجاد کنیم تا ایده‌های جوون‌های پرانرژی و خلاقِ شهرمون در اونجا به مرحله تجاری‌سازی برسه و در نهایت برای اون‌ها هم درآمدزایی داشته باشه و هم این‌که یک ارزش افزوده برای شهر ایجاد کنه.

حفظ اسکلت کارخانه کوکاکولا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بنا‌های صنعتی مشهد و تبدیل اون به یک کارخانه بزرگ برای تولید و پرورش افکار و ایده‌های شهروندان، به نظر من یک اتفاق کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر در سال‌های اخیر بود که در شهر مشهد رخ داد.
امیدوارم کارخانه نوآوری یک نهاد ماندگار و محل هم‌افزایی جامعه خلاق و گروه‌های اثرگذار برای توسعه هر چه بیشتر مشهد باشه و بتونیم با کمک استارتاپ‌ها خدمات بهتری رو به شهروندان و زائران امام مهربانی‌ها ارائه کنیم.

خدمات زیادی رو در کارخانه نوآوری در نظر گرفتیم که به صورت خلاصه می‌تونم به فضای اشتراک‌ِ کاری، آزمایشگاه نوآوری، فضا‌های نوآوری ویژه کودک، سالن بزرگ برای کلاس‌های آموزشی، آمفی تئاتر، کافی‌شاپ، کلاس تولید محتوا و همچنین خدمات تخصصی مانند بهره‌مندی از فرصت‌های شبکه‌سازی اشاره کنم.

جا داره از شهریار آل شیخ عزیز که همه‌جوره پای کار عملیاتی شدن ایده کارخانه نوآوری بود و با بررسی نمونه‌های موفق در دنیا و کشور این نهاد رو پایه‌ریزی کرد، تشکر کنم. به همه همکاران پرتلاشم در شهرداری مشهد به‌ویژه کارکنان معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و خانم دکتر مهربان به واسطه دلسوزی‌ها و زحمات‌شون دست‌مریزاد میگم. انشاءالله هفته آینده این پروژه رو با حضور دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح می‌کنیم.

منبع: شهرآرا نیوز