تور تصویری طراحی در استیشن اف

فضا کار اشتراکی استیشن اف

تور تصویری طراحی در استیشن اف

تور تصویری طراحی در استیشن اف 700 466 کارخانه نوآوری مشهد

افراد زیادی به استیشن اف می آیند و به ما می گویند که این فضا با سایر فضاهای راه اندازی بسیار متفاوت است. آنها درست می گویند. پردیس استیشن اف از نظر ساختمان فوق العاده بی نظیر است چرا که ساختمان واقعاً یک اثر تاریخی از دهه 1920 است که توسط مهندس فرانسوی ، یوجین فریزینت طراحی شده است. ما سازه اصلی را نگه داشته ایم و فضای داخلی توسط معمار معروف فرانسوی ، ژان میشل ویلموت بازسازی شده است.

طراحی شده به وسیله استارتاپها و برای استارتاپها

ما برای طراحی استیشن اف، خیلی بیشتر از صرفا معماری فضا، وقت صرف کرده ایم. در حقیقت، قبل از پیوستن به استیشن اف از فضاهای استارتاپی متعددی در سراسر دنیا بازدید کردیم. اما آنچه در واقع تفاوت ایجاد کرده، صحبت با کارآفرینان برای یافتن آنچه که آنها می خواهند و نیاز دارند، بوده است.

ما قبلاً چندین بار از آن صحبت کردیم که با صدها نفر از استارتاپ ها مصاحبه شده است تا به معنای واقعی کلمه همه وجوه استیشن اف با نیازهای آنها منطبق باشد. طراحی فضا نیز از این قاعده مستثنی نیست. ما در صحبت با بسیاری از استارتاپ ها در مورد نوع مبلمان مورد علاقه آنها شنیدیم، درباره اینکه دوست دارند در یک فضای آزاد یا یک دفتر بسته کار کنند، نوع اتاق های جلساتی که دوست دارند و … طبیعتاً، ما محدودیت هایی داشتیم – منظورم این است که بازسازی یک بنای تاریخی آسان نیست. اما ما تمام تلاش خود را برای پاسخ به همه درخواست ها انجام دادیم، مگر طراحی جکوزی در پشت بام!

وقتی صحبت از فضا می شود ، تنوع مهم است

آنچه از صدها کارآفرینی که با آنها صحبت کردیم آموختیم این بود که این تنوع واقعاً مهم بود. به عبارت دیگر ، برای پاسخگویی به نیازهای انواع مختلفی از استارتاپ ها ، باید محیط های مختلفی ایجاد می کردیم.

بسیاری از استارتاپ هایی که ما با آنها صحبت کردیم ترجیح می دادند در فضایی آزاد، احاطه شده توسط سایر استارتاپها کار کنند. در حالی که شرکت های نوپای حدود 3-4 ساله با بیش از20 کارمند، غالباً برای تقویت انسجام تیم و محافظت از کارمندان در برابر تطمیع دیگر استارتاپها، تمایل به انتخاب دفتر کار مختص خود را داشتند. اما واقعاً هیچ قانونی وجود ندارد زیرا حتی استارتاپهای بزرگ امروز در فضای آزاد استیشن اف فعالیت می کنند.

حالا ، بخش جالب موضوع!

وقتی همه بازخورد ها را از استارتاپ ها جمع کردیم، شروع به طراحی فضاهای مختلف کردیم.

کانتینرها، نیمکت های کارگاهی و تخت های XXL.

اول، معمار ما، ژان میشل ویلموت، با طراحی اتاق های ملاقات ما در کانتینرها و میزهای شبه کارگاهی برای فضای آزاد شروع کرد. این عناصر کمک می کردند تا کمی نمای صنعتی و احساس ایستگاه بار سابق حفظ شود. همچنین ، میزها در واقع برای به حداکثر رساندن همکاری طراحی شدند و هر ایستگاه کاری مجهز به چندین پریز، شکاف برای پنهان کردن کابل های رایانه و موارد دیگر است.

ژان میشل همچنین نیمکت های XXL را که در مرکز منطقه CREATE قرار دارد؛ جایی که استارتاپ ها کار می کنند؛ طراحی کرد. این نیمکت های رنگارنگ به گونه ای ساخته شده اند که مانند گوندولا (واگن های سربازبر) به نظر برسند و می توانند هر کدام 20 تا 40 نفر را در خود جای دهند.

جسارت مرا ببخشید!

به طور طبیعی ، ما همچنین فرض کردیم كه استیشن اف محل زندگی كارآفرینان از سراسر جهان خواهد بود. این بدان معناست که همه نشانه های پردیس باید به زبان انگلیسی (به خوبی فرانسوی) باشد. همچنین اختصاص صدایی به ساختمان برایمان بسیار سرگرم کنند بود.

رئیس ارتباطات ما ، راشل وانر ، روی تمام علائم موجود در ساختمان کار می کرد. از جمله علائمی که یادآوری می کردند که آب توالت را ننوشید. او همچنین همه 60 اتاق جلسه را در محوطه نامگذاری کرد.

مبلمان ، گیاهان و موارد دیگر توسط خود استارتاپ‌ها ساخته شده اند

هنگامی که برخی از عناصر اصلی را در محل خود داشتیم، تصمیم گرفتیم به استارتاپ ها روی آوریم تا مبلمان، گیاهان، تزئینات و موارد دیگر را در اختیار ما قرار دهند. بریس بورژوس ، که رئیس لجستیک و طراحی ما در استیشن اف است، با هزاران استارتاپ ملاقات کرد تا محصولات مناسبی را برای ما انتخاب کند. به عنوان مثال ، برای مبلمان، ما به استارتاپ هایی مانند Made.com ، Cutwork و TipToe مراجعه کردیم. برای گیاهان ، ما به Merci Raymond رسیدیم. برای دستگاه فروش خودکار، دستگاه های قهوه، دستگاه های آب پرتقال و چشمه های آب، ما به مواردی مانند EasyMeal ، L’Orangerie de Paris و Castalie روی آوردیم. ما احساس كرديم كه مهم است از فضاي خود براي حمايت از برخي از نوآوري هاي بزرگ خارج از اكوسيستم محلي نيز استفاده کنیم.

اکنون ، به برخی از نقاط مورد علاقه ما در پردیس نگاهی بیندازید:

اینجا سالن مراکشی در منطقه CREATE است که استارتاپ ها در آن کار می کنند. 24 سالن مختلف وجود دارد که هر کدام یک موضوع متفاوت دارند (همه اینها توسط بریس طراحی شده است)، از جمله مزرعه، یک کافه فرانسوی، تکنیکولو (دارای یک تلفن نارنجی روشن)، یک باغ انگلیسی، ژاپنی و موارد دیگر. تیم استیشن اف تم مراکش را دوست دارد.

رویدادها

ما 8 مکان رویداد مختلف در استیشن اف داریم، از جمله یک سالن کنفرانس 360 نفره به نام Master Stage. اما یکی از فضاهای مورد علاقه ما اتاق خلاقیت است. این اتاق توسط Good Morning Creativity طراحی شده است و دارای یک دیوار لگو، تعداد زیادی کتاب عجیب و غریب، یک خرس عروسکی بزرگ و بدون صفحه نمایش و کابل است – زیرا، خوب، اینجا اتاق خلاقیت است! این مکان جایی است که می توانید دوباره احساس کودکی کنید.

مکان های زیادی در اینجا برای عموم باز نیست (هنوز!) اما یکی از آنها کافه کاری ما ، به نام Anticafé است. Anticafé دارای یک چشم انداز عالی و آرام است 🙂

البته ، چگونه می توانیم فوتبال دستی را فراموش کنیم ؟! ما همچنین میز بیلیارد و چند دستگاه بازی ویدیویی پر از بازی از جمله Street Fighter و امثال آن را داریم.

رکسانه ورزا