استیشن  F پردیس استارتاپی

پردیس استارتاپی استیشن اف

استیشن  F پردیس استارتاپی

استیشن  F پردیس استارتاپی 1329 885 کارخانه نوآوری مشهد

این روزها صحبت از کارخانه نوآوری مشهد در محافل و اخبار  زیاد شده و سوال های زیادی در ذهن مخاطبان ایجاد کرده است.

اما کارخانه نوآوری چیست؟آیا نمونه موفق دیگری در دنیا داشته است ؟

یکی از مراکز نوآوری و استارتاپی موفق فعال در دنیا استیشن اف (Station F) هست که در فرانسه مستقر شده است و سالانه پذیرای تعداد زیادی کسب و کار نوآور و فناور هست و با عنوان پردیس استارتاپی خود را معرفی می‌‎کنند.

در این مقاله معرفی مختصری از پردیس استارتاپی «استیشن اف» از زبان بنیان گذاران آن می‌خوانید!

استیشن  Fپردیس استارتاپی بالغ بر 34000 متر مربع!

احتمالاً با خودتان فکر می کنید ، “پردیس استارتاپی چیست؟”

یک فضا 34،000 متر مربعی است (که قطعا بیشتر هم خواهد شد!) و کاملاً به استارتاپ ها اختصاص داده شده است. ما بسیار بیشتر از یک مرکز رشد هستیم، در واقع یک اکوسیستم استارتاپی کامل را زیر یک سقف قرار داده ایم!

فضای استیشن F در یک بنای تاریخی در مرکز پاریس قرار دارد. ایستگاه قطار قبلی که تبدیل به ایستگاه کاری و به 3 بخش تقسیم شده است.

در بخش اول، کافی شاپی که به روی عموم باز است، آزمایشگاه ساخت، فضاهای رویدادی متنوع مشتمل بر سالن کنفرانس 360 نفره، دفاتر خصوصی، اتاق اجتماعات ، خدمات در محل برای استارتاپ‌ها و …

بخش دوم، قسمت استارتاپی، فضایی با بیش از 3000 میز که فقط برای استارتاپ ها در دسترس است، داریم. این قسمت محل برگزاری تعدادی از برنامه های استارتاپی است که توسط سازمان های خارجی بیرونی و همچنین استیشن اف اداره می شود.

و سرانجام ، در قسمت سوم ، یک رستوران عظیم را خواهید دید که با 4 آشپزخانه و بار، 24 ساعت و 7 روز هفته به روی عموم باز است. ظرفیت این رستوران چقدر است؟ 1000 نفر

اما این همه چیزی نیست که پردیس ارائه می دهد! در سال 2018 ما برنامه توسعه مسکن خود را راه اندازی کردیم که خانه 600 کارآفرین با امکانات جانبی در محل است.

برای آشنایی بیشتر با فضاهای استیشن اف مقاله « تور تصویری طراحی در استیشن اف» را بخوانید.